Najemcy miejskich lokali użytkowych w Radomsku mogą liczyć na wsparcie

Najemcy miejskich lokali użytkowych w Radomsku mogą liczyć na wsparcie Fot. pixabay.com

W związku z pandemią koronawirusa prezydent Radomska wprowadza program wsparcia najemców lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Miasta Radomska. Wsparcie przewiduje m.in. zwolnienie z czynszu.

Założenia programu:

1. Przedsiębiorcy, którzy ze względu na pandemię koronawirusa całkowicie zamknęli swoje lokale użytkowe wynajmowane od Gminy Miasta Radomsko zostaną zwolnieni z czynszu do czasu ich ponownego otwarcia.

2. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w lokalach wynajmowanych od Gminy Miasta Radomsko, a zaistniała sytuacja związana z pandemią koronawirusa wpłynęła na spadek ich obrotów będą objęci ulgą w czynszu tj. obniżenie czynszu o 50%.

3. Zastosowane ulgi nie dotyczą opłat za media.

4. Warunkiem zastosowania ulgi będzie złożenie wniosku przez najemcę, który powinien zawierać podstawowe dane przedsiębiorcy, adres i rodzaj prowadzonej działalności (branża), kontakt. Najemca we wniosku powinien wskazać również okres, za który chciałby uzyskać zwolnienie z czynszu lub jego obniżenie. W późniejszym terminie do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające spadek obrotów bądź obrót zerowy, np. miesięczny raport z kasy fiskalnej. Wnioski należy składać w siedzibie TBS przy ulicy Kościuszki 12A. Takie same zasady zostaną wprowadzone względem najemców, którzy wynajmują lokale użytkowe stanowiące własność TBS.

W kwestii już dokonanych opłat rezerwacyjnych na Placu Targowym za czas jego zamknięcia zostaną one zaliczone na kolejny miesiąc.
Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko przedsiębiorcy wsparcie czynsze radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE