Na zwycięstwo czekali od września. Volley Radomsko-Sobieski Żagań 3:1

Drużyna METPRIM Volley Radomsko, która żegna się z II ligą siatkówki, wygrała pierwsze spotkanie w sezonie. W sobotę 2 marca we własnej hali radomszczanie pokonali WKS Sobieski Żagań 3:1.

Na zwycięstwo drużyna METPRIM Volley Radomsko w II lidze siatkówki czekała od pierwszej kolejki, a było dawno, bo 30 września 2023 roku. Pierwsza historyczna wygrana przyszła dopiero w 20. kolejce drugoligowych spotkań.

Przełamanie nastąpiło w spotykaniu BS Żagań WKS Sobieski Żagań. Pierwsze dwa sety to dobra gra gospodarzy i wygrane 25:15 i 25:22. Trzeci set padł łupem Sobieskiego Żagań 20:25. Czwarta partia ponownie należała do biało-niebieskich i wygrana 25:18. Tym samym zawodnicy i kibice oklaskiwali wyczekiwane zwycięstwo w II lidze siatkówki. MVP spotkania wybrano Dawida Zająca z Volley Radomsko.

Do końca sezonu zostały jeszcze dwie kolejki. 16 marca Volley zagra na wyjeździe z KS Rudziniec a 23 marca na koniec występów w II lidze siatkówki radomszczanie zmierzą się we własnej hali z Czarnymi Rząśnia.