Na wycieczkach rowerowych tworzymy rodzinny peleton

Na wycieczkach rowerowych tworzymy rodzinny peleton

Monika i Rafał Cyganek od 2016 roku, pełnią w Radomsku funkcję rodzinnego Domu Dziecka. Wcześniej byli rodziną zastępczą, o charakterze pogotowia rodzinnego. Dzisiaj Pani Monika i Rafał, opiekują się ósemką dzieci plus czwórką swoich biologicznych. Od 2013 roku w domu państwa Cyganków przebywało 37 dzieci.

W 2018 roku za wkład i poświęcenie, zaangażowanie włożone w piecze rodziny zastępczej otrzymali nagrodę Starosty Powiatu Radomszczańskiego.

- Jestem jedynaczką, czułam brak rodzeństwa. Zawsze chciałam mieć dużą rodzinę. Uwielbiam dzieci, opiekować się nimi i dom, który „żyje”, i w którym dużo się dzieje - mówi Monika Cyganek.

Dzisiaj w domu państwa Cyganków najmłodsze dziecko ma 4 lata, najstarsze skończyło 18 lat. Najpierw powstał zamysł, że pomogą dwójce dzieci, stało się jednak inaczej.

- Nas bardzo podbudowało, że nasze dzieci bardzo entuzjastycznie podeszły do tego pomysłu, Dzisiaj tworzymy wspaniała rodzinę. Podczas niedzielnych rowerowych wypadów poza miasto jedzie mały rodzinny peleton – dodaje z uśmiechem Rafał Cyganek

Cała rozmowa z Moniką i Rafałem Cyganek na portalu Radomsko24.pl, w środę 12 maja, o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk rodzina zastępcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE