Na skrzyżowaniach będzie bezpieczniej

Na skrzyżowaniach będzie bezpieczniej

Na skutek interwencji Arkadiusza Ciacha, radnego Rady Powiatu Radomszczańskiego poprawie ulegnie bezpieczeństwo na trzech skrzyżowaniach powiatowych dróg.

13 czerwca radny powiatu Arkadiusz Ciach zwrócił się do Zarządu Powiatu z pismem, w którym postulował lepsze zabezpieczenie i oznakowanie trzech dróg będących w zarządzie starostwa. Radny dał nawet pomysł, jak to zrobić, aby w tych newralgicznych miejscach zwiększyć uwagę kierowców, a tym samym spowodować spadek liczby kolizji i wypadków.

Władze powiatowe przychyliły się do propozycji radnego i tak na skrzyżowaniu dróg powiatowych w miejscowości Okrajszów na wlotach podporządkowanych pojawią się progi zwalniające. Przypomnijmy, że w tym miejscu dochodziło niedawno do zdarzeń drogowych.

Natomiast na skrzyżowaniu ulicy Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku oraz na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Poprzecznej pojawi się sygnalizacja świetlna – ostrzegawcza w postaci żółtego pulsującego światła oraz tzw. oznakowanie aktywne (podświetlane znaki drogowe pionowe).

- Powyższe rozwiązania będą wprowadzone po opracowaniu przez Wydział Zarządzania Drogami stosownych projektów organizacji ruchu oraz uzyskaniu do nich zatwierdzeń – pisze w piśmie do radnego starosta Andrzej Plutecki. Wedle jego zapewnień, ma to się stać do końca września 2017 r. - Cieszę się, że Zarząd Powiatu przychylił się do moich starań o poprawę bezpieczeństwa na tych skrzyżowaniach. Jestem przekonany, że takie ulepszenie infrastruktury drogowej wpłynie na spadek liczby kolizji w tych miejscach – powiedział nam radny Arkadiusz Ciach.

Więcej o:
skrzyżowania wyszyńskiego tysiąclecia okrajszów sucharskiego poprzeczna wypadek kolizja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE