Na Reymonta pojawiły się drzewa

Na Reymonta pojawiły się drzewa

Trwa remont ulicy Reymonta w Radomsku. Robotnicy układają kostkę, wylewanym jest asfalt. Z kolei 29 listopada, w miejsce wyciętych w maju drzew na ulicy Reymonta, pojawiły się nowe.

Na razie drzew wsadzonych w ziemię jest kilka. Docelowo szpaler drzew posadzony zostanie od skrzyżowania ulicy Reyminta z Narutowicza do skrzyżowania z Żeromskiego.

Przypomnijmy. W zakres remontu ulicy Reymonta,  wchodzi zwężenie jezdni do szerokości 4 metrów oraz przebudowa obustronna chodników z płyt granitowych o antypoślizgowej powierzchni. Wzdłuż jezdni po stronie południowej (przy budynku poczty) zachowana będzie  zatoka postojowa dla samochodów osobowych. Po stronie północnej nowy, szeroki chodnik, który będzie dostosowywany do zmiennych potrzeb mieszkańców, np. jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, miejsce do organizacji happeningów czy zajęć dydaktycznych.

W okolicy Domu Rzemiosła powstanie otoczony zielenią zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Będzie też nowe, wysokie oświetlenie ledowe.

Planowo prace miały się zakończyć do końca września tego roku. Z uwagi na odnalezienie śladów po średniowiecznym Radomsku i wykopaliskach archeologów, termin ten został wydłużony. Koniec remontu zapowiadany jest na styczeń 2020 roku. Koszt realizacji inwestycji, po uwzględnieniu kosztów prac archeologicznych oraz wszelkich ich konsekwencji wynosi 6,315 mln. zł.

Więcej o:
remont reymonta remont ulicy reymonta radomsko przebudowa reymonta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE