Na razie nie ma potrzeby otwarcia szpitala tymczasowego w Łodzi

Na razie nie ma potrzeby otwarcia szpitala tymczasowego w Łodzi Fot. ŁUW

- Szpital tymczasowy w hali EXPO w przyszłym tygodniu będzie gotowy do pracy, ale nie musi być teraz uruchamiany - powiedziała w sobotę (21 listopada) PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. Są miejsca w regionie, gdzie - w miarę potrzeb - można utworzyć takie szpitale - dodała.

- Utworzona w hali placówka dla chorych na COVID-19 będzie gotowa w przyszłym tygodniu, ale na szczęście nie musimy jej teraz uruchamiać - podkreśliła Zalewska.

Rzeczniczka przyznała, że mimo stabilnej, choć wciąż wysokiej liczby zakażeń, urząd wojewódzki jest gotowy na różne scenariusze przebiegu pandemii. 

- Był rekonesans i są takie miejsca, gdzie mogą być - w miarę potrzeb i przy znacznym wzroście zachorowań - zlokalizowane kolejne szpitale tymczasowe - mówiła. Nie ujawniła ich ewentualnego położenia.

Zalewska zapewniła, że wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i podległe mu służby na bieżąco reagują na sytuację epidemiologiczną w regionie.

- Doposażane są szpitale w całym województwie. Na początku tygodnia rozdysponowaliśmy dużą partię respiratorów i kardiomonitorów z Agencji Rezerw Materiałowych - podsumowała rzeczniczka.

Więcej o:
szpital tymczasowy w łodzi koronawirus szpital łódź
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE