Na problemy skórne – laser frakcyjny

Na problemy skórne – laser frakcyjny

Walka z trądzikiem potrafi być długa i męcząca. Zdarza się, że na koniec pozostawia nas ona ze śladami toczonej batalii. Wielu młodych ludzi boryka się bowiem z bliznami potrądzikowymi, które trudno jest wyleczyć. Jest jednak szansa. To laser frakcyjny.

Poczuj się atrakcyjnie

Blizny potrądzikowe mogą dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Pojawiają się wówczas, gdy młody człowiek miał do czynienia z dużymi ogniskami trądzikowymi, które były trudne do zwalczenia. Z czasem, w procesie leczenia udaje się zażegnać jeden problem, a pacjent pozostaje z nierównościami skóry. Może to odbić się na jego pewności siebie, życiu towarzyskim, a nawet uczuciowym. Zakrywanie problemu podkładami i korektorami jedynie na chwile pozwala ukryć defekt, choć też nie zawsze gwarantuje właścicielowi blizn spokoju. Można jednak pozbyć się go na stałe i to dość szybko. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Nie bój się zasięgnąć pomocy lekarza

W leczeniu trądziku najczęściej wspiera lekarz dermatolog. Pomocna może się jednak okazać także wizyta u lekarza medycyny estetycznej, szczególnie w chwili, w której zauważamy pojawiające się blizny potrądzikowe. Tego typu ekspert posiada szereg narzędzi i umiejętności, które pozwolą na wyeliminowanie problemu na stałe. Pomocny w tym może okazać się np. laser frakcyjny Łódź.

To urządzenie, które emituje wiązkę lasera w konkretne, wybrane przez lekarza miejsce. Dochodzi o uszkodzenia ścian komórkowych skóry, a jednocześnie do pobudzenia procesów naprawczych tkanki. Poprzez degradację już uszkodzonych fragmentów, doprowadza się także do zwiększenia produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność oraz nawilżenie skóry. Z czasem zauważysz, że blizny znikają, a zastępuje je zdrowa, promienna tkanka.

Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Wykonywany jest przy wykorzystaniu specjalnego kremu znieczulającego. Jego zadaniem jest wyeliminowanie uczucia wszelkiego dyskomfortu. Po wykorzystaniu lasera frakcyjnego skóra będzie lekko zaczerwieniona. Może pojawić się też niewielka opuchlizna.

Zastosuj się do porad eksperta

Są sytuacje, w których wystarczy jeden zabieg z wykorzystaniem lasera, ale bardzo często wymagane jest przeprowadzenie serii zabiegów, które pozwolą Twojej skórze w pełni się zregenerować. Pamiętaj, że po każdej procedurze z udziałem lasera frakcyjnego, Twoja skóra będzie wrażliwa i delikatna. Stosuj się więc do poleceń lekarza, który podpowie Ci jak o nią dbać w czasie rekonwalescencji oraz jakich kremów używać, aby przyspieszyć proces leczenia, a także chronić ją przed słońcem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE