Na plac targowy również w soboty

Na plac targowy również w soboty Fot. UM Radomsko

Od 7 kwietnia radomszczanie będą mogli robić zakupy na miejskim placu targowym także w soboty. Dodatkowy dzień handlowy jest odpowiedzią Towarzystwa Budownictwa Społecznego na duże zainteresowanie przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta, którzy do tej pory handlowali i robili zakupy na targu w czwartki oraz niedziele.

O dużym zainteresowaniu placem targowym świadczy ankieta przeprowadzona wśród przedsiębiorców i klientów, z której jednoznacznie wynikało, że udostępnienie placu również w soboty spełni oczekiwania każdej z grup odwiedzających miejski plac targowy. Powierzchnia przeznaczona na sobotni handel wynosić będzie jedną trzecią całości terenu placu targowego.

W sobotę handel będzie odbywał się od godziny 5.00 do 14.00.

Pozostałą część placu stanowić będzie ogólnodostępny parking, na którym zmieści się około 200 samochodów osobowych. W dodatkowym dniu handlowym będzie można zaopatrzyć się między innymi w warzywa i owoce, artykuły sezonowe takie jak kwiaty, choinki czy znicze. Nie zabraknie też odzieży i artykułów gospodarstwa domowego. Łącznie do dyspozycji sprzedających dostępnych będzie 382 stanowisk handlowych.

Nowość stanowić będzie sektor przeznaczony dla radomszczan, którzy zechcą sprzedać swoje stare i niepotrzebne już rzeczy. Opłata za skorzystanie z takiego stanowiska wyniesie 1,50 zł za metr kwadratowy zajętej powierzchni handlowej i pobierana będzie na miejscu przez pracownika Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Więcej o:
plac targowy handel tbs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE