Na park przy ulicy Jagiellońskiej w Radomsku jeszcze trochę poczekamy

Na park przy ulicy Jagiellońskiej w Radomsku jeszcze trochę poczekamy

Jedną z obietnic wyborczych urzędującego prezydenta Jarosława Ferenca było zagospodarowanie zaniedbanego od lat dużego terenu przy ulicy Jagiellońskiej. Ferenc zapewniał, iż powstanie tam park. Czas mija, a parku nie widać. Gospodarz miasta zapewnia jednak, że dotrzyma słowa i u zbiegu ulic Jagiellońskiej oraz św. Jadwigi Królowej powstanie miejsce rekreacji i wypoczynku.

O zagospodarowaniu terenów u zbiegu ulic Jagiellońskiej oraz św. Jadwigi Królowej urzędujący prezydent mówił już w 2016 roku.

– To jest jeden z terenów, który powinien być parkiem. Ten teren trzeba jak najszybciej zagospodarować. To osiedle i szpital potrzebują parku – mówił w lutym 2016 roku podczas konferencji prasowej Jarosław Ferenc, który wówczas był kandydatem na urząd prezydenta Radomska.

O tym, iż miejsce do rekreacji i wypoczynku w tej części miasta jest potrzebne świadczy to, iż w jednej z edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili projekt pn. „Street Workout ze ścianką wspinaczkową – siłownie dla każdego”. Projekt ten zwyciężył w głosowaniu. Zadanie zostało zrealizowane. Parku jednak jak nie było tak nie ma. A przecież od zapowiedzi jego powstania minęły już 4 lata … Zapytaliśmy zatem prezydenta Radomska czy są szanse na to, aby u zbiegu ulic Jagiellońskiej i św. Jadwigi Królowej powstało miejsce rekreacji i wypoczynku.

- Park u zbiegu ulic Jagiellońskiej i św. Jadwigi Królowej to zadanie, które jest już w trakcie wykonywania. W latach poprzednich opracowana została koncepcja zagospodarowania tej przestrzeni, a także powstał tam obiekt dla miłośników sportu na świeżym powietrzu „Street Workout”. Miasto pracuje obecnie nad pozyskiwaniem kolejnych działek w tym rejonie, aby móc utworzyć tam park z prawdziwego zdarzenia. Na ten rok zaplanowane zostały tam nasadzenia drzew – wyjaśnia prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

- Obecnie pracujemy również nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i chcielibyśmy, aby teren przy szpitalu był zapisany jako teren zieleni publicznej. Studium z 2010 roku przewiduje ten teren pod usługi wielkopowierzchniowe. Jest to jednak obszerny dokument i prace nad nim potrwają jeszcze co najmniej 2 lata – dodaje.

Innymi słowy póki co u zbiegu ulic Jagiellońskiej i św. Jadwigi Królowej jest „ściernisko”, ale ma być park.

Więcej o:
urząd miasta w radomsku budżet obywatelski park jagiellońska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE