Na osiedlu Mickiewicza w Radomsku zamiast bloków mają powstać „punktowce”

Na osiedlu Mickiewicza w Radomsku zamiast bloków mają powstać „punktowce” Fot. arch. redakcji

Prezydent Jarosław Ferenc odbył kolejne spotkanie z mieszkańcami Radomska. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 opowiedział o realizowanych i planowanych inwestycjach – drogowych, kanalizacyjnych oraz związanych z budową lokali mieszkalnych.

Spotkanie z mieszkańcami prezydent Jarosław Ferenc rozpoczął opowiadając o inwestycjach, które w ostatnich latach zrealizowano w okręgu, jako jedną z ważniejszych wskazał kompleksową przebudowę ulicy Spacerowej, opowiedział o postępach w budowie kanalizacji oraz inwestycjach planowanych w ramach promes przyznanych w programie Polski Ład.

- Istotną inwestycją z punktu widzenia mieszkalnictwa będzie budowa lokali przy ulicy Pana Tadeusza. Po konsultacjach z mieszkańcami zrezygnowaliśmy z koncepcji budowy 3 bloków na rzecz 8 „punktowców” o wysokości do 12 metrów, które nie będą dominowały nad okoliczną zabudową. Natomiast w przyszłych edycjach Polskiego Ładu będziemy wnioskować o dofinansowanie budowy lokali parterowych dla seniorów, które chcemy postawić na Wymysłówku – zauważył prezydent Jarosław Ferenc.

(info: UM Radomsko)

Czytaj też: Powraca temat bloków komunalnych przy ulicy Pana Tadeusza w Radomsku. Mieszkańcy spotkali się z radnymi i prezydentem

Więcej o:
radomsko spotkanie z mieszkańcami jarosław ferenc osiedle mickiewicza ulica pana tadeusza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE