Na niektórych oddziałach jest aż czerwono od serduszek WOŚP

Na niektórych oddziałach jest aż czerwono od serduszek WOŚP Fot. M. Kołaczkowski

Za ponad 1,5 mln zł do radomszczańskiego szpitala trafił do tej pory sprzęt od fundacji WOŚP. To wystarczająca rekomendacja, że warto grać z Jurkiem Owsiakiem.

Jednym z urządzeń jest na przykład analizator do multipleksowego PCR oraz szybkiej i łatwej diagnostyki molekularnej. 

 - Dzięki nowemu aparatowi lekarze szybko uzyskają wyniki badań, co u pacjenta z rozwijającą się sepsą odgrywa kluczową rolę. Dzięki urządzeniu wykorzystującego rozwiązania diagnostyki mikrobiologicznej i biologii molekularnej, możliwe jest podjęcie szybkich działań terapeutycznych oraz wdrożenie celowanej antybiotykoterapii zwiększającej szanse przeżycia pacjenta - tłumaczy w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku.

To prezent zakupiony z pieniędzy zebranych podczas finału WOŚP w 2023 roku. Koszt aparatu z wyposażeniem dodatkowym to ponad 206 tys. zł.

- Na niektórych oddziałach szpitalnych jest czerwono. Tak po oczach biją serduszka ze sprzętu od WOŚP – dodaje Przemysław Drozdek.

W środę 31 stycznia, o godzinie 19.45 zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Przemysławem Drozdkiem, kierownikiem kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk przemysław drozdek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE