Na który rodzaj herbaty zdecydować się?

Na który rodzaj herbaty zdecydować się? Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Herbaty w różny sposób mogą wpływać na ludzki organizm. Zależy to od sposobu ich przetwarzania, dodatków jakie się w nich znajdują. Każda herbata jest inna, a rodzajów jest naprawdę bardzo dużo. To powoduje, że każdy może znaleźć napój idealny dla siebie.

Herbata czarna - co musisz o niej wiedzieć?

Herbata czarna jest zdecydowanie najpopularniejsza na całym świecie. Chyba nie ma osoby, która nie próbowałaby czarnej herbaty chociaż raz. Powstaje poprzez profesjonalne wdrożenie czterech etapów produkcji. Wymagane jest więdnięcie liści, ich skręcanie, fermentacja oraz suszenie. Cechą charakterystyczną herbaty czarnej jest całkowita fermentacja. Największym atutem tego napoju jest pobudzanie układu nerwowego, co daje zastrzyk energii, niweluje zmęczenie, a także poprawia nastrój.

Herbaty zielone - czy faktycznie są najzdrowsze?

Herbata zielona uznawana jest za najzdrowszą ze wszystkich rodzajów herbat. Nie podlega procesowi fermentacji, a jej smak jest cierpki i trawiasty. Dla wielu osób dobra herbata zielona jest dlatego, że reguluje pracę jelit, usuwa część problemów gastrycznych, a także wspomaga odchudzanie. Z badań naukowych wynika, że ma wiele dobroczynnych właściwości antynowotworowych. Sklep online ma ją w swojej ofercie ze względu na te wszystkie właściwości.

Herbaty z dodatkiem żurawiny, czyli owocowy zawrót głowy

Herbata owocowa jest uwielbiana przez osoby poszukujące herbat o wyrazistych, nietypowych smakach, często także słodkich. Można znaleźć herbaty skomponowane na bazie suszonych owoców, roślin oraz kwiatów. Świetnie smakują herbaty z dodatkiem żurawiny, wiśni, jabłka, gruszki oraz innych dobrze znanych owoców. Klasyczny earl grey wzbogacony o takie nuty smakowe pobudza kubki smakowe i powoduje, że herbatą naprawdę można się delektować. Większość herbat owocowych ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. Działają przeciwutleniająco.

Produkty wysokiej jakości, czyli herbaty niebieskie

Herbata niebieska brzmi nietypowo, ale ma swoich wielu zwolenników. Wyróżnia się niezwykłą błękitną barwą, a także ma pozytywny wpływ na organizm. Zawiera przede wszystkim witaminy C, B, A. Jej wpływ na zdrowie jest nieoceniony. Herbata reguluje pracę układu nerwowego, zwiększa odporność organizmu, redukuje stres, poprawia stan skóry, a także usuwa wolne rodniki. Herbata niebieska ma także właściwości przeciwzapalne, wpływa pozytywnie na wzrok. Warto ją pić regularnie.

Która herbata powinna znaleźć się w Twojej szafce kuchennej? Wybierz tę, która najlepiej wpłynie na poprawę stanu Twojego zdrowia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE