Na drogach powiatu radomszczańskiego akcja „Świeć Przykładem”. Z udziałem Jacka Krzynówka

Na drogach powiatu radomszczańskiego akcja „Świeć Przykładem”. Z udziałem Jacka Krzynówka Fot. KPP Radomsko

W okresie jesienno-zimowym używanie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne. Wcześnie zapadający zmrok i ograniczona przejrzystość powietrza powoduje, że pieszy jest czasem niewidoczny dla kierującego. Mundurowi każdego dnia przypominają o tym, jak istotne jest właściwe korzystanie z elementów odblaskowych.

Akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Świeć Przykładem” trwa od 1 października do końca roku.

- Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, a także o konieczności używania elementów odblaskowych. Do ogólnopolskich działań włączyli się również policjanci z radomszczańskiej drogówki. Mundurowi podczas codziennej służby zachęcają niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Do promowania akcji włączył się także Jacek Krzynówek – polski piłkarz, który występował na pozycji pomocnika. Wystąpił w 96 spotkaniach reprezentacji Polski, zdobywając 15 bramek. Był uczestnikiem turniejów finałowych mistrzostw świata w 2002 i w 2006 oraz Mistrzostw Europy w 2008, rozegrał na tych turniejach łącznie 9 meczów – jest jedynym zawodnikiem reprezentacji, który tego dokonał. Dwukrotnie wybierany był piłkarzem roku w plebiscycie „Piłki Nożnej”.

- Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy, co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach tych, kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Widoczne elementy odblaskowe znacznie wpływają na nasze bezpieczeństwo. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla kierujących nawet z dużej odległości. To naprawdę może uratować życie i zdrowie! – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja świeć przykładem profilaktyka jacek krzynówek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE