Radomsko, Łódzkie -0.8o Niedziela, 26 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Na DK1 zasnął za kierownicą i uderzył w auto ciężarowe

Alert 112
Beata Januszewska

We wtorek, 10 września o godzinie 3.00 na drodze krajowej nr 1 na wysokości miejscowości Słostowice w kierunku Katowic, kierujący samochodem ciężarowym uderzył w inne stojące na prawym pasie auto ciężarowe. Okazało się, że sprawca zdarzenia zasnął za kierownicą.

W dniu 10 września, o godz. 3.00 na drodze krajowej nr 1 na wysokości m. Słostowice w kierunku Katowic (na 428 km) 32-letni mieszkaniec Zabrza kierujący samochodem ciężarowym Scania uderzył w stojącego na prawym pasie ciężarowego DAFa z naczepą, którego kierowcą był 23-latek.

Kierujący DAFem w wyniku awarii pojazdu chwilę wcześniej zatrzymał pojazd na poboczu. Sprawca zdarzenia tłumaczył, że zasnął w wyniku czego nie zauważył stojącego na jezdni samochodu ciężarowego.

W wyniku zdarzenia droga nr 1 została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Trwa usuwanie z jezdni ładunku w postaci pustych butli gazowych oraz pojazdów ciężarowych. Kierujący nie odnieśli obrażeń. 32-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. za spowodowanie kolizji.

Policja skierowała ruch na alternatywną trasę DK91 Kamieńsk - Radomsko, na której zrobił się ogromny korek. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

komentarze