Na DK1 koło Dobryszyc, TIR wjechał w naczepę z samochodami

Na DK1 koło Dobryszyc, TIR wjechał w naczepę z samochodami Fot. KPP Radomsko

Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Przekonał się o tym 40-letni kierowca samochodu ciężarowego, który „zagapił się” i uderzył w jadącą przed nim naczepę przewożącą inne pojazdy. Do zdarzenia doszło 15 kwietnia na DK1, niedaleko Dobryszyc.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 40-letni kierujący ciężarowym renaultem „zagapił się” i uderzył w jadącą przed nim naczepę przewożącą inne pojazdy. W wyniku uderzenia uszkodzeniu uległy trzy auta znajdujące się na naczepie. Zarówno sprawca zdarzenia jak i 33-letni obywatel Litwy nie odnieśli obrażeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Zdarzenie to spowodowało utrudnienia w ruchu w kierunku Łodzi.  

- Bezpieczna odległość to element realnie wpływający na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ignorowanie tej zasady i jazda na tzw. zderzaku bardzo często kończy się wypadkiem lub kolizją. Bezpieczna odległość to taka, która pozwoli nam na swobodne wyhamowanie auta a tym samym uniknięcie zderzenia. Na uwadze musimy mieć warunki panujące na drodze, natężenie ruchu, warunki atmosferyczne, stan nawierzchni, czy stan techniczny pojazdu – przypominają policjanci.

Więcej o:
wypadek dk1 zderzenie tir dobryszyce wypadek a1 wypadek dobryszyce wypadek tir radomsko wypadek a1 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE