Na budowie A1 będzie bezpieczniej

Na budowie A1 będzie bezpieczniej Fot. GDDKiA

Na budowie autostrady A1 w Łódzkiem będzie bezpieczniej. W środę, 23 września 2020 r. odbył się przejazd techniczny przez wszystkie cztery odcinki realizacyjne budowy A1, o łącznej długości 64 km.

Przedstawiciele inwestora (GDDKiA) wspólnie z policją oraz Inspekcją Transportu Drogowego dokonali przeglądu i analizowali możliwości usytuowania przy drodze miejsc do kontroli pojazdów: zarówno ciężarowych, jak i osobowych.

- Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie na budowanej autostradzie powstanie co najmniej pięć podobnych miejsc, gdzie będą mogli pracować zarówno policjanci, inspektorzy transportu drogowego, jak również przedstawiciele innych służby, skarbowej, czy granicznej. Jest to szczególnie ważne wobec bardzo niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, jakie są odnotowywane po oddaniu do użytkowania pierwszych betonowych odcinków nowych jezdni i zbliżającej się pory jesienno – zimowej, kiedy warunki pogodowe gwałtownie się pogarszają – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Więcej o:
autostrada a1 budowa a1 gddkia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE