Na Bobrach pobiegli dla Krzysia Biernatowicza

Na Bobrach pobiegli dla Krzysia Biernatowicza Fot. UG Radomsko

W Międzynarodowy Dzień Bobra, który przypada 7 kwietnia w miejscowości Bobry (Gmina Radomsko) odbyła się czwarta edycja wydarzenia sportowego, któremu przyświecała idea aktywności fizycznej i pomagania. Uczestnicy „Biegu na Bobrach” biegnąc, pomogli 17-letniemu Krzysiowi Biernatowiczowi, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową z wodogłowiem oraz padaczką.

Krzyś jest podopiecznym Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku.

W imprezie, której pomysłodawcą jest Przemysław Nowicki z Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego w Radomsku, wzięło udział 100 zawodników. Do wyboru mieli dwie trasy: 5 oraz 10 km. Przebiegały one przez miejscowości: Podcerkawizna, Klekotowe, Lipie i Dąbrówka.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale. Najlepszym zawodnikom wręczono również nagrody rzeczowe oraz maskotki bobra, który jest symbolem tego biegu.

Podczas „Biegu na Bobrach” prowadzona był zbiórka pieniędzy na rehabilitację Krzysia Biernatowicza.

Krzyś ma 17 lat. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową z wodogłowiem oraz padaczką. Krzyś nie chodzi, porusza się na wózku. Miał 12 operacji w szpitalu w Matce Polsce w Łodzi. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji, aby zacząć samodzielnie chodzić

Więcej o:
bieg bieg na bobrach zawdy bobry gmina radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE