Na A1 pomkniemy 140 km/h

Na A1 pomkniemy 140 km/h Fot. A1 w okolicach Kamieńska

Jeszcze przed wakacjami zostanie usunięte ograniczenie prędkości na nowych odcinkach autostrady A1 między Radomskiem i Częstochową.

GDDKiA zapowiada, że w „najbliższym czasie” ograniczenie powinno też zniknąć na odcinkach Tuszyn-Piotrków Trybunalski oraz Kamieńsk-Radomsko.

Choć na odcinku A1 od granicy woj. łódzkiego i śląskiego do węzła Częstochowa Północ od grudnia ubiegłego roku ruch pojazdów odbywa się pełnym przekrojem obu jezdni (po trzy pasy w każdym z kierunków), nadal trwają prace wykończeniowe. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a wykonawca deklaruje uzyskania pozwolenia na użytkowanie do 23 czerwca. Zatem przed rozpoczęciem wakacji ograniczenia prędkości wynikające z realizowanych prac zostaną usunięte.

Podobnie jak na sąsiednim odcinku Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego. W efekcie kierowcy zyskają kolejny, blisko 24-kilometrowy odcinek autostrady z maksymalną dopuszczalną Kodeksem drogowym prędkością przejazdu. To nie koniec dobrych wiadomości.

Trwają ostatnie prace na dwóch kolejnych odcinkach, Tuszyn - Piotrków Trybunalski oraz Kamieńsk - Radomsko, gdzie w najbliższym czasie również planowane jest usunięcie ograniczenia prędkości do 100 km/h. W budowie jest ostatni, 24-kilometrowy odcinek pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, który zostanie udostępniony do ruchu w tym roku. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji jedną jezdnię, po dwa pasy ruchu, w obu kierunkach.

Więcej o:
a1 autostrada a1 a1 radomsko policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE