Muzycy „Expresji” zbierają pieniądze na komputery dla dzieci chorych na raka

Muzycy „Expresji” zbierają pieniądze na komputery dla dzieci chorych na raka Fot. "Expresja"

Na portalu www.zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu komputerowego do zdalnej nauki. Trafi on do dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Akcja pod hasłem „PrawdziwyPrezentChallenge” to inicjatywa muzyków z działającej w powiecie radomszczańskim orkiestry dętej „EXPRESJA”.

- Święta zbliżają się wielkimi krokami i mimo tego, że nadal pozostajemy w domach, nie chcemy być bezczynni. Wychodzimy z nową inicjatywą - nagramy i zaśpiewamy piosenkę „Prezent Prawdziwy” a Wy składacie życzenia dzieciom z Onkologii - recytując, grając, śpiewając (poniżej link do karaoke z refrenem piosenki), wykonując rysunek ,choćby zabawny - jak tylko macie ochotę. Na wykonanie wyzwania macie 3 doby – wyjaśniają zasady akcji jej pomysłodawcy.

Niebawem muzycy Orkiestry „Expresja” roześlą swoje nominacje po całej Polsce.

WESPRZYJ AKCJĘ PrawdziwyPrezentChallenge

- Zasady są bardzo proste: filmiki z wykonanym zadaniem wrzucamy na swoje social media z oznaczeniem #PrawdziwyPrezentChallenge w tytule. Jeśli wykonacie zadanie, wpłacacie 10 zł na zbiórkę dla dzieciaków i nominujecie kolejne trzy osoby i zobaczcie jaki odjechany pomysł na wykonanie zadania wymyślą. Jeśli natomiast zadania nie wykonacie, kwota wzrasta do 20 zł – mówią muzycy.

Na jaki cel zbierane są pieniądze? Chodzi o zakup sprzętu do zdalnej edukacji małym pacjentom z Oddziałów Onkologii Dziecięcej Ośrodka Pediatrycznego im. M. Konopnickiej w Łodzi przy ul. Spornej.

Akcję prowadzona jest transparentnie - niezależnie od kwoty, jej całość będzie przeznaczona dla dzieciaków.

Jeśli wystarczy pieniędzy, zakupiona zostanie również konsola do gier.

Sprzęt zostanie na oddziałach onkologicznych i będzie służyć wszystkim pacjentom. Wsparte zostaną: oddział pediatrii, onkologii i hematologii dzieci młodszych i oddział pediatrii, onkologii i hematologii dzieci starszych w Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii I Katedry Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Więcej o:
expresja orkiestra expresja zbiórka sprzęt komputerowy onkologia zrzutka.pl
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE