Muzeum rozpoczyna ferie zimowe

Muzeum rozpoczyna ferie zimowe

By zapewnić najmłodszym mieszkańcom Radomska ciekawe i miłe ferie zimowe, muzeum regionalne przygotowało serię edukacyjnych spotkań. Podczas dzisiejszego spotkania najmłodsi poznali historię Radomska oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych ph. „Historia w glinie”.

Wizyta w radomszczańskim muzeum rozpoczęła się zwiedzaniem wraz z przewodnikiem zmodernizowanej wystawy stałej „Z dziejów miasta Radomska”. Następnie dzieci udały się do Galerii Muzeum, gdzie wzięły udział w warsztatach plastycznych.

- Uczestnicy zajęć mieli za zadanie wykonać glinianą pieczęć miasta, którą zobaczyli wśród eksponatów na wystawie. Dzieci wykonywały też ulubione zwierzątka czy figurki, które kojarzą im się z feriami – wyjaśnia Alina Wilkoszewska z radomszczańskiego muzeum, dodając, że kolejnym zadaniem czekającym na dzieci było wykonanie rysunku prezentującego wybrany eksponat muzealny, który spodobał im się podczas zwiedzania wystawy stałej.

- Chcemy zapewnić miłą rozrywkę dzieciom, które spędzają ferie w mieście a także zachęcić je do odwiedzania muzeum oraz korzystania z naszej oferty kulturalno-artystycznej – zauważa Alina Wilkoszewska.

Jak wyjaśnia dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku Krzysztof Zygma, obecnie trwają zapisy na zajęcia prowadzone przez muzeum w drugim tygodniu ferii zimowych.

Oferta Muzeum Ferie 2017:

Muzeum zaprasza do zwiedzania wystaw stałych:

- Pradzieje ziemi radomszczańskiej

- Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX w.

- Zbiory sztuki w radomszczańskim muzeum

- W okupowanym Radomsku

- Z dziejów miasta Radomska

oraz wystaw czasowych:

- WYSTAWA „WIEJSKIE ŚWIĘTOWANIE W RZEŹBIE I MALARSTWIE” -Ekspozycja przygotowana we współpracy z Łódzkim Domem Kultury. (sala wystaw czasowych)

- WYSTAWA MALARSTWA JAKUBA LESIŃSKIEGO „-1” (galeria Muzeum)

ZAJĘCIA WARSZTATOWE: MUZEUM REGIONALNE W RADOMSKU

 - 17, 24. 01. 2017 r. (wtorek) w godz. 10.00 – 14.00 „Historia w glinie” Liczba miejsc ograniczona (do 15 osób) - Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Z dziejów Miasta Radomska” oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez Jakuba Lesińskiego

- 18, 25.01. 2017 r. (środa) w godz. 10.00 – 14.00 - Zwiedzanie Muzeum oraz projekcja filmu „Królowa Śniegu” w Kinie za Rogiem w Radomsku. Liczba miejsc ograniczona ( do 35 osób)

- 19, 26.01. 2017 r. (czwartek) w godz. 10.00 – 14.00 -Zwiedzanie wystawy „Wiejskie świętowanie w rzeźbie i malarstwie” oraz warsztaty plastyczne w Pracowni Działań Twórczych „Kartka” Igi Borowieckiej – Grzywacz. Liczba miejsc ograniczona (do 15 osób)

Oferta przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, zapisy od 9 stycznia 2017 r.  przyjmujemy w Muzeum Regionalnym pod numerem tel. 44 683 56 51, bądź 685 00 76.

Autorem zdjęć przedstawiających część warsztatową jest Alina Wilkoszewska z Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Więcej o:
muzem regionalne muzeum radomsko ferie radomsko ferie radomsko 2017
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE