Mural grafików Ekonomika na 100-lecie niepodległości

Mural grafików Ekonomika na 100-lecie niepodległości

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości".

Z tej okazji uczniowie klasy II e Technikum, kształcący się w zawodzie grafiki i poligrafii cyfrowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku wykonali  historyczno-patriotyczny mural na fragmencie obiektu MOSIR-u przy ul. Kościuszki. Wszystkie  prace od etapu projektu, poprzez przygotowanie ściany, aż po realizację były wykonywane pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych graficznych ZSE. Dzieło wykonywał 10 osobowy zespół plastycznie uzdolnionej młodzieży z Ekonomika.

- Swoją pracą i zaangażowaniem chcieliśmy uczcić jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę. Bardzo dziękujemy za dobre rady i pomoc nauczycielom, którzy całym swoim sercem nas wspierali - mówią autorzy prac.

Więcej o:
zse ekonomik ekonomik radomsko mural
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE