mPotęga zawitała do szkoły w Kietlinie

mPotęga zawitała do szkoły w Kietlinie

Od września uczniowie klas IV-VI PSP w Kietlinie w kreatywny i aktywny sposób doskonalą umiejętności matematyczne oraz poszerzają wiedzę w zakresie tej nauki. Wszystko to dzieje się poprzez udział w VI edycji mPotęgi - programu grantowego popularyzującego matematykę wśród uczniów, nauczycieli i rodziców finansowanego przez Fundację mBank.

W ramach projektu ph. „ Matematyczne podróże” uczniowie i ich rodzice mieli min. możliwość na chwilę wcielić się  w detektywów i schwytać matematycznego chochlika, który wprowadził zamieszanie w Kietlinie. Gra terenowa, mimo że wymagała od uczestników sporego wysiłku umysłowego, umiejętności wykorzystania wiedzy matematycznej w praktyce i oczywiście sprytu, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  

Tydzień tabliczki mnożenia, to kolejne działanie, które pokazało uczniom, że tabliczki mnożenia można się nie tylko nauczyć, ale również ją  polubić. Przez cały tydzień uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące tabliczki mnożenia. Podczas przerw patrol matematyczny sprawdzał jej znajomość zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. 

Przed uczniami kolejne wyzwanie – podróż do Azji, podczas której uczniowie poznają Tangramy – najstarszą chińską łamigłówkę, oraz Sudoku – najpopularniejszą łamigłówkę japońską. Dla uczniów i ich rodziców zaplanowane są również warsztaty  „Matematyka po Japońsku”, podczas których uczestnicy poznają ciekawa metodę liczenia na sorobanach – liczydłach japońskich. 

Zdobytą wiedzę podczas zajęć będą mogli wykorzystać przy kolejnych zadaniach konkursowych. Wszystkie wysiłki dzieci będą nagrodzone nie tylko zdobytymi umiejętnościami, ale również matematycznymi upominkami.

Wszystkie działania wspiera fundacja mBank.

Więcej o:
mpotęga kietlin szkoła w kietlinie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE