Można już się fotografować z Reksiem

W Radomsku został odsłonięty pomnik „Reksia”. Rzeźba bohatera popularnej przed laty bajki stanęła na terenie Galerii Radomsko, obok komina. Inicjatorem powstania pomnika jest działająca w Radomsku fundacja „Foto Pozytyw”.

Inicjatywa zrodziła się trzy lata temu. Pomnik nie mógł jednak powstać z przyczyn finansowych. W końcu udało się pozyskać sponsorów.

- Bardzo się cieszę, że pomysł ten udało się doprowadzić do szczęśliwego finału – mówi Marcin Kwarta, prezes fundacji „Foto Pozytyw”.

Obecność Reksia w Radomsku nie jest przypadkowa.

- Rysownik, który stworzył postać Reksia – Lechosław Marszałek, mieszkał przez pewien okres swojego życia w Radomsku. Zdał w tym mieście małą maturę i uczył się też rysunku technicznego, co być może zaowocowało właśnie narysowaniem tego pieska – wyjaśnia Marcin Kwarta.

Obok pomnika Reksia zamontowane zostały dwa fotele, na których można usiąść i wykonać pamiątkową fotografię z sympatycznym psem.

- Pomnik Reksia to doskonała promocja nie tylko obiektu handlowego, ale i całego miasta. Jestem przekonany, że będzie to atrakcja turystyczna i ludzie umawiając się ze sobą będą mówić, że spotykają się koło Reksia pod kominem – mówi Stanisław Tarkowski, prezes spółek zarządzających Galerią Radomsko.

Koszt powstania pomnika to nieco ponad 20 tys. złotych.

Więcej o:
radomsko galeria radomsko metalurgia reksio pomnik reksia rzeźba fundacja foto pozytyw
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE