Motocyklowy Rajd Weteranów dotarł do powiatu radomszczańskiego

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Prezydent Jarosław Ferenc spotkał się z uczestnikami ogólnopolskiego Rajdu Motocyklowego Weteranów. Wspólnie z żołnierzami – weteranami uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych, zapalając symboliczny znicz przed pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Radomsku. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

To już III edycja Rajdu organizowanego dla uczczenia pamięci poległych i zmarłych uczestników działań wojennych, w tym działań poza granicami państwa. Żołnierze, żołnierze-weterani, którzy uczestniczyli w różnych misjach i operacjach wojskowych poza granicami naszego kraju na motocyklach odwiedzają groby zmarłych weteranów.

- 28 maja rozpoczął się Rajd Weteranów, 29 maja obchodziliśmy Dzień Weterana. Na terenie województwa łódzkiego mamy 14 grobów żołnierzy poległych poza granicami kraju. Ci żołnierze poświęcili swoje życie za ojczyznę, ponieśli najwyższą ofiarę. My kultywujemy pamięć o nich, o ich czynach – mówi ppłk Marcin Markiewicz, z-ca dowódcy 9. Łódzkiej Brygady WOT.

W 3. edycji Rajdu Motocyklowego Weteranów bierze udział w całej Polsce ponad 1 300 motocyklistów głównie z wojska, ale także z policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, itp.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
rajd weteranów weterani weterani radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE