Motocykliści pod lupą policji

Motocykliści pod lupą policji Fot. policja.pl

Od początku roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 88 wypadków z udziałem tych właśnie użytkowników dróg. Zginęło 5 osób a 79 zostało rannych. 18 i 19 sierpnia na drogach województwa łódzkiego policjanci przeprowadzą działania pn. „Motocykliści”. Celem akcji jest wyeliminowanie brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

Policjanci ruchu drogowego w tym mundurowi z grupy SPEED w nieoznakowanych radiowozach wezmą pod lupę wszystkie zachowania motocyklistów.

- Biorąc pod uwagę tragiczny bilans zdarzeń ostatniego długiego weekendu podczas, którego zginęło 6 osób z czego 4 to kierujący jednośladami, działania mundurowych skierowane zostaną na ograniczenie wykroczeń popełnianych przez nierozsądnych motocyklistów, a w konsekwencji poprawy bezpieczeństwa w tej grupie użytkowników dróg. Okres wakacji to czas, gdy na polskich drogach możemy spotkać wielu motocyklistów. Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do podróży jednośladami. Pamiętajmy, że motocykliści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby oni mogli jednośladem bezpiecznie dojechać do celu muszą pamiętać o pewnych zachowaniach na drodze - informuje mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

Kultura jazdy, przestrzeganie przepisów, pamiętanie o zagrożeniach, szczególna ostrożność, a przede wszystkim trzeźwość w połączeniu z profesjonalnym strojem, odpowiednio dopasowanym kaskiem oraz sprawnym technicznie motocyklem może zapewnić bezpieczne dotarcie do celu. W zdarzeniach drogowych z udziałem motocyklistów mogą być oni zarówno pokrzywdzonymi jak i sprawcami wypadków drogowych.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie przypominamy kierowcom „czterech kółek” jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest nawet kilkukrotne spojrzenie w lusterko i zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowe, którzy to najbardziej narażeni są na najcięższe obrażenia jakich mogą doznać w trakcie wypadku - dodaje mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka.

Rozwaga i wzajemne zrozumienie oraz tolerancja na drodze jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do celu podróży.

Więcej o:
Motocykliści pod lupą policji Policja akcja Motocykliści pod lupą policji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE