Mostostal Kraków i Konstalex łączą siły

Mostostal Kraków i Konstalex łączą siły

15 maja 2023 roku Mostostal Kraków zakupił 100 proc. udziałów firmy PPUH Konstalex w Radomsku. Powołano nowy trzyosobowy Zarząd, w składzie którego zasiądą Prezes Zarządu - Jakub Tomaszewski (pełniący jednocześnie funkcję Członka Zarządu Mostostalu Kraków) oraz Członkowie Zarządu – Maciej Gębuś (Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w Mostostalu Kraków) i Cezary Winkler (Dyrektor Techniczny w Konstalex).

Nowy właściciel firmy zapewnia, że Konstalex kontynuuje swoją bieżącą działalność wytwórczą, a wszystkie dotychczasowe umowy i zobowiązania pozostają wiążące. Będzie funkcjonować pod dotychczasową nazwą oraz z niezmienionym profilem działalności. Firma uspokaja, że istniejące miejsca pracy zostaną utrzymane, a co więcej - planowane jest uruchomienie procesu rekrutacyjnego na stanowiska produkcyjne.

Nowy Zarząd zapowiada inwestycje na terenie zakładu produkcyjnego, m.in. zakup maszyn i urządzeń.

- Sukcesywnie będziemy wprowadzać wysokie standardy i procedury obowiązujące we wszystkich jednostkach organizacyjnych Mostostalu Kraków. Naszą misją jest dążenie do utrzymania dobrych relacji z Klientami oraz realizacja zleceń na jak najwyższym poziomie – podkreśla nowy Prezes Zarządu Konstalex, Jakub Tomaszewski.

- W najbliższym czasie czeka nas wiele wyzwań. Kluczowym dla nas jest poznanie organizacji, procesu produkcyjnego oraz poszukiwanie synergii pomiędzy mostostalowymi Wytwórniami Konstrukcji Stalowych w Krakowie, Kleszczowie oraz zakładem produkcyjnym w Radomsku. Jestem przekonany, że połączone siły naszych firm będą działać efektywniej, bardziej kompleksowo i przede wszystkim innowacyjnie – dodaje.

Mostostal Kraków posiada już dwie wytwórnie konstrukcji stalowych w Krakowie i w Kleszczowie (powiat bełchatowski), o łącznym potencjale wytwarzania na poziomie 12 000 ton rocznie. Celem strategicznym było zwiększenie potencjału wytwórczego. Połączenie sił produkcyjnych wszystkich trzech zakładów zwiększa moce produkcyjne do minimum 17 000 ton konstrukcji stalowych rocznie. Wolumen ten plasuje przedsiębiorstwo na pozycji lidera krajowego rynku stali.

Firma PPUH Konstalex działa na rynku od 1993 roku. Od zawsze związana z powiatem łódzkim i przede wszystkim Radomskiem, gdzie znajduje się siedziba firmy oraz zakład produkcyjny o powierzchni wytwórczej i magazynowej przekraczającej 23 000 m². Produkuje konstrukcje wielkogabarytowe i stalowe dla realizacjiw przemyśle energetycznym oraz obiektów mostowych. Specjalizuje się w konstrukcjach ciężkich, m.in. stalowych mostów i ‎wiaduktów. Konstalex, stając się częścią najsilniejszej Grupy budowlanej w Polsce (Mostostal Kraków od 2002 roku należy do Grupy Budimex), ma szansę działać efektywniej i bardziej kompleksowo. ‎Większa elastyczność i potencjał produkcyjny to także stabilność cen oraz ograniczanie ryzyk – z korzyścią zarówno dla nas, jak i naszych Klientów.

- Z mojego punktu widzenia przejęcie Spółki Konstalex jest dla nas krokiem milowym. Nasze ‎wytwórnie wyróżniają nas spośród innych przedsiębiorstw i stanowią nasz core biznesu. ‎Dlatego nie ustajemy w inwestycjach zwiększających zarówno potencjał, jak i wartość fabryk. ‎Chcemy rozwijać, ulepszać, działać innowacyjnie. Z drugiej strony, stawiamy na realizacje ‎przemysłowe, szukamy dla nas miejsca w zupełnie nowych branżach takich jak budownictwo ‎modułowe, czy parkingi wielopoziomowe - mówi Prezes Zarządu Mostostalu Kraków.

- Będziemy również kontynuować dostawy konstrukcji na rynki zagraniczne. Połączone siły i ‎doświadczenie Mostostalu Kraków i Konstalex dają nam możliwości, jakich do tej pory nie ‎mieliśmy ze względu na ograniczenia wynikające z wymaganych certyfikatów, jak również ‎kwestii logistycznych – dodaje.

Więcej o:
konstalex mostostal sprzedaż konstalex radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE