"Mostek" przejezdny

Wyremontowany "mostek" znów przejezdny. Oficjalnego otwarcia dokonano w czwartek 11 lutego chwilę po godz 12.

Wyremontowany "mostek" znów przejezdny. Oficjalnego otwarcia dokonano w czwartek 11 lutego chwilę po godz 12.
Mostek. Po lewej stan luty 2016, po prawej grudzień 2009. Fot. J. Paszewski/P.Dudek
Uroczystego otwarcia dokonali miejscy urzędnicy, pełniący funkcję prezydenta Radomska Wiesław Kamiński oraz wykonawcy inwestycji i przedstawiciele PKP.

Popularny "mostek" czyli łącznik między ulicami Reymonta i Sierakowskiego został zamknięty w 2010 roku ze względu na zły stan technicznych. Prace przy przebudowie mostka i układu drogowego rozpoczęły się w maju ubiegłego roku.

Przy okazji remontu przepustu miasto  zagospodarowało teren przyległy. Prace pochłonęły 8 mln 600 tys. złotych, z czego milion przekazało PKP PLK.

Inwestycja  przy "mostku" składała się z trzech etapów i realizowały ją trzy firmy. Firma DROG-BUD z Lubojenki koło Częstochowy przebudowała układ komunikacyjny ulic Reymonta, Sierakowskiego i Warszyca oraz łącznika pod wiaduktem kolejowym. Prace kosztowały blisko 4 mln 900 tys. zł Firma CHROBOK z miejscowości Bojszowy Nowe koło Tychów wykonała odcinki kanalizacji deszczowej wraz z przeciskami pod nasypem kolejowym w rejonie wiaduktu łączącego ul. Reymonta i Sierakowskiego za 999 990 złotych. Natomiast firma FILAR z Wrocławia przebudowała wiadukt kolejowy na trasie Warszawa Centralna - Katowice kosztem 2 763 249,78 zł.

O przebudowie "mostka" pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Historię przebudowy możecie prześledzić w tym miejscu.

Na ulice Sierakowskiego i Warszyca powróciła komunikacja miejska. Informacja o powrocie komunikacji na stałe trasy, umieszczona została w autobusach i na przystankach. Na nieużywanych przez kilkanaście miesięcy wiatach przystankowych przy ul. Reymonta i Sierakowskiego wykonane zostały drobne prace konserwacyjne.

Więcej o:
rondo budowa mostek pkp rewitalizacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE