Most w Rudzie już po remoncie

Most w Rudzie już po remoncie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Rudzie w gminie Gidle oddano do użytku wyremontowany most. Jest to 16 obiekt tego typu zmodernizowany w ostatnich latach przez Powiat Radomszczański.

Most w Rudzie, jedna z najdłuższych tego typu budowli na drogach powiatowych (47,5 m) to część Drogi Powiatowej nr 390E łączącej drogę wojewódzką nr 784 (Radomsko – Św. Anna) z drogą krajową nr 91 (Radomsko - Częstochowa). Mieszkańcy gminy Gidle i nie tylko korzystają z tej trasy, jadąc do Częstochowy.

Inwestycja kosztowała 1 532 548 zł. W ramach prac przeprowadzono m.in. rozbiórkę istniejącej nawierzchni i betonowej płyty, wykonanie nowej płyty i izolacji, naprawę przyczółków i spodu przęsła, wykonanie płyt przejściowych, kap żelbetowych, nowej nawierzchni bitumicznej, montaż desek gzymsowych i barier, umocnienie skarp i stożków nasypowych.

Powiat pozyskał na to zadanie dotację, 572 396 zł, z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów. Wniosek o dofinansowanie inwestycji przygotowali pracownicy Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
powiat radomszczański ruda gmina gidle most remont modernizacja inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE