MOSiR Radomsko gra na sportowo dla WOŚP

MOSiR  Radomsko gra na sportowo dla WOŚP Fot. S. Nems i Radomsko Miasto Otwarte

W miejskiej hali sportowej przy ul. Św. Jadwigi Królowej i sali przy ul. Kościuszki MOSiR Radomsko, w sobotę 27 stycznia, zorganizował dwa wydarzenia sportowe. Cel jeden: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W miejskiej hali sportowej zaproszono młodych zawodników na turniej piłkarski. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów: Skra Częstochowa (dwa zespoły), RAP Radomsko (dwa zespoły), RKS Radomsko, UKS Gmina Rozprza i UKS Parzniewice. Jeden mecz trwał 12 minut, grano systemem „każdy z każdym” po 12 minut. Triumfatorem rywalizacji zostali piłkarze Skry II Częstochowa, drugie miejsce przypadło RAP I Radomsko a na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna UKS Parzniewice. Pamiątkowe medale i puchary wręczył wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku Robert Sztangreciak. Na terenie hali sportowej stanęła specjalna puszka WOŚP, do której uczestnicy i widzowie mogli wrzucać datki. Młodzi piłkarze biorący udział w rozgrywkach zaczęli z przykładem, przekazując pierwsze kwoty na rzecz WOŚP.

W nowo wyremontowanej sali MOSiR przy ul. Kościuszki zorganizowano zawody w wieloboju atletycznym dzieci „Turniej Młodych Talentów” do lat 12. Tutaj organizatorem imprezy oprócz Miejskiego Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest klub UMLKS Radomsko z trenerem Karolem Kaczmarczykiem na czele.

- To jest pierwszy taki turniej młodych talentów. Dzieciaki pokazują swoje mocne strony, mamy nadzieję, że wśród nich są przyszli mistrzowie – mówi Karol Kaczmarczyk, trener UMLKS Radomsko.

W rywalizacji udział wzięło 25 dzieci.Turniej składał się z kilku części: bieg 4x10 m, rzut piłką lekarską oraz skoki w dal w miejsca, a w części technicznej podnoszenia ciężarów – rwanie i podrzut.

Zawodników dopingowali rodzice, którzy przygotowali dla młodych sportowców słodki poczęstunek. Na najlepszych czekały puchary, a dla wszystkich pamiątkowe medale i upominki. Podczas wydarzenia trwała zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sala treningowa UMLKS Radomsko została wyremontowana własnymi siłami klubu, przy wsparciu Miasta Radomska oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Więcej o:
wośp 2024 wośp wośp radomsko mdk mdk radomsko mosir radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE