Montują sygnalizację i budują chodnik przy PSP nr 5 w Radomsku

Montują sygnalizację i budują chodnik przy PSP nr 5 w Radomsku Fot. pixabay.com

- Od słów do czynów – tak o rozpoczętym montowaniu sygnalizacji świetlnej i budowie chodnika przy PSP nr 5 w Radomsku, mówi przewodniczący miejskiej rady, Rafał Dębski.

Minął niecały miesiąc po roboczym spotkaniu przy szkole nr 5 w Radomsku, w którym uczestniczyli m.in. Tomasz Janikowski z GDDKiA w Łodzi, Jacek Szkup kierownik rejonu Radomsko, Jacek Belka, wiceprezydent miasta i radny Rafał Dębski, gdzie omawiano temat poprawy bezpieczeństwa. Efektem rozmów, była deklaracja budowy sygnalizacji świetlnej oraz chodnika w tym rejonie.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się ekipa drogowców. Budowa sygnalizacji na przejściu dla pieszych koło szkoły jest już w trakcie.

- Z przyczyn technicznych przejście dla pieszych, zostało przesunięte o ok. 2 metrów, a przystanek autobusowy (ten naprzeciw szkoły) o blisko 50 metrów w pobliże przejścia – mówi Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi.

Sygnalizacja będzie wzbudzana. Pieszy będzie uruchamiał ją w razie potrzeby, za pomocą przycisku i wówczas wyświetlany będzie zielony sygnał dla przechodzących. Jeśli nie będzie chętnych do przechodzenia, będzie się świeciło zielone światło dla kierowców.

- Przewidujemy, że prace powinny zakończyć się do połowy listopada. Koszty są minimalne, ponieważ korzystamy z urządzeń zdemontowanych z budowy autostrady - dodaje rzecznik.

- Będziemy teraz chcieli wnioskować o budowę chodnika na całej długości ulicy Narutowicza w Radomsku - mówi Rafał Dębski.

Więcej o:
ulica narutowicza gddkia narutowicza w radomsku rafał dębski blokada narutowicza sygnalizacja na narutowicza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE