„Moniuszkowcy” mają 100 lat. Jubileuszowy koncert w MDK w Radomsku

„Moniuszkowcy” mają 100 lat. Jubileuszowy koncert w MDK w Radomsku Fot. MDK w Radomsku/ UM w Radomsku

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku świętuje jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji, w Miejskim Domu Kultury zorganizowano urodzinowy koncert.

W jubileuszowym koncercie, oprócz jubilatów, wystąpili również zaprzyjaźnieni z „Moniuszkowcami” artyści: Galicki Kameralny Chór „Jewszan” z Lwowa oraz Zespół Kameralny Filharmonii Częstochowskiej.

W repertuarze znalazły się najpiękniejsze utwory operowe i pieśni ukraińskie. Nie zabrakło również muzyki rozrywkowej.

Jak przystało na urodziny, były prezenty oraz życzenia, składane m.in. przez przedstawicieli władz miasta i powiatu. Były również wspomnienia minionych lat.

Radomszczańscy „Moniuszkowcy” koncertują w kraju i za granicą. Zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Promują Radomsko i uświetniają organizowane w mieście uroczystości. Chórem dyryguje Maciej Salski.

W związku z jubileuszem 100-lecia „Moniuszkowców”, rok 2023 ustanowiony został w Radomsku Rokiem Towarzystwa Śpiewaczego im. S. Moniuszki.

Więcej o:
radomsko moniuszkowcy radomsko 100-lecie moniuszkowców koncert mdk radomsko chór towarzystwo śpiewacze stanisława moniuszki w radomsku jubileusz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE