Monika Szymanek ze złotem Mistrzostw Polski w ciężarach

Monika Szymanek ze złotem Mistrzostw Polski w ciężarach Fot. PZPC

Monika Szymanek, zawodniczka LKS Dobryszyce wygrała kategorię wagową 59 kg i wywalczyła tym samym tytuł Mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów. Tytuł wicemistrzyni w kat. 81 zdobyła Klaudia Głąb.

Złoty medal Monika Szymanek zdobyła 28 czerwca podczas mistrzostw w Ciechanowie.

Wyniki kat. 59 kg:

1. miejsce: Monika Szymanek (LKS Dobryszyce) – 191 kg (80 kg rwanie +111 kg podrzut)
2. miejsce: Katarzyna Kraska (LKS Polwica-Wierzbno) – 179 kg (75 kg +104 kg)
3. miejsce: Zuzanna Połka (Promień Opalenica) – 178 kg (77 kg +101 kg)

Srebro w kat. 81 kg zdobyła Klaudia Głąb 170 kg (73 kg + 97 kg)

Brązowy medal zdobyła 17-letnia Julia Choińska (KS Klimat Łapy) w kat. 64 kg, która trenuje w Dobryszycach i uczęszcza do II klasy technikum w tamtejszym Zespole Centrum Szkół Kształcenia Rolniczego. Zawodniczka w dwuboju uzyskała wynik 186 kg (84 kg rwanie-rekord + 102 kg podrzut) i jest to jej najlepszy wynik życiowy.

Zawodniczki przygotował trener Sebastian Ołubek.

ZOBACZ: Mistrzostwo Polski w ciężarach dla Oliwii Drzazgi. Przy okazji pobity rekord Polski!