Mistrzostwo Polski w ciężarach dla Oliwii Drzazgi. Przy okazji pobity rekord Polski!

Mistrzostwo Polski w ciężarach dla Oliwii Drzazgi. Przy okazji pobity rekord Polski!

Oliwia Drzazga do swojej bogatej kolekcji medalowej dorzuciła następne trofea. W Ciechanowie (28 czerwca) podczas Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów stanęła na najwyższym stopniu podium, bijąc przy okazji swój własny rekord kraju.

Oliwia Drzazga to utalentowana zawodniczka UMLKS Radomsko. W swojej kolekcji ma medale z Mistrzostw Polski, Europy czy Świata. Na co dzień trenuje pod okiem Sławomira Bery.

W Ciechanowie Oliwia Drzazga startowała w kat. wagowej 49 kg. W rwaniu uzyskała wynik 69 kg a w podrzucie aż 97 kg (rekord  Polski). Dało do łączny wynik w dwuboju 166 kg. Wynik to także rekordy w kat. do 20 i 23 lat. Druga w klasyfikacji Klaudia Luterek (KS Argos Zamość) uzyskała ponad 20 kg mniej, bo 145 kg (70+75). Podium uzupełniła Agnieszka Brancel (Piekary Śląskie) 137 kg (60+77). To pokazuje jak mocną i bezkonkurencyjną zawodniczką jest radomszczanka.

-  Start uważam za dobry. W podrzucie zrobiłam rekord Polski wynoszący 97 kg. Natomiast w rwaniu małe błędy techniczne zaważyły na lepszym wyniku, ale wyciągnę z tego wnioski i poprawię to co zawadziło. Jestem zadowolona z kolejnego tytułu Mistrzyni Polski, lecz jest niedosyt. Ale to dobrze, napędza do działania. Teraz czas odpocząć i złapać oddech oraz dopracować technikę i zaczynamy działać w kierunku Mistrzostw Świata, które odbędą się we wrześniu w Hiszpanii. Tam pokaże to, czego dziś zabrakło w małym stopniu. Głowa do góry i lecimy dalej - powiedziała tuż po zawodach Oliwia Drzazga.

W mistrzostwach z UMLKS Radomsko wystartuje jeszcze Aleksandra Bartosik (71 kg), Miłosz Skóra (73 kg) oraz zawodnicy z LKS Dobryszyce.

Więcej o:
oliwia drzazga podnoszenie ciężarów umlks umlks radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE