Monika Malcher: Rodzicielstwo zastępcze to nie kwestia jednorazowej promocji

Monika Malcher: Rodzicielstwo zastępcze to nie kwestia jednorazowej promocji Fot. M. Kołaczkowski

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku oraz rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu radomszczańskiego zapraszają wszystkich chętnych do pełnienia tej funkcji na Dzień „Otwartych Drzwi”. Spotkania odbędzie 31 maja.

- Rodzicielstwo zastępcze, to nie kwestia jednorazowej promocji. To systematyczna praca i ukazywanie tego problemu wśród społeczności lokalnej. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy Dni Otwarte. Staramy się ukazywać ten problem. Kandydatów nam brakuje. Chcielibyśmy umieszczać dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej. Niestety chętnych nie ma. Zakres pracy rodzica zastępczego, jest bardzo trudny odpowiedzialny, dlatego często z tego powodu wiele osób nie chce podejmować się tej funkcji – komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Monika Malcher, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku.

Rok 2021 w powiecie radomszczańskim był okresem gdy nastąpił spadek dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych.

- Jest kilka czynników które to spowodowały. Pandemia w roku 2020 i 2021, gdy urzędy pracowały w ograniczonym czasie. Okazuje się, że liczba urodzeń w naszym powiecie z roku na rok jest mniejsza - dodaje Monika Majcher.

Rozmowa z Moniką Malcher dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na portalu Radomsko24.pl w piątek 20 maja o godzinie 19.45. Zapraszam jak zawsze Irek Staszczyk.

Więcej o:
irek staszczyk ireneusz staszczyk monika malcher
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE