Moce nadŁódzkie także dla powiatu radomszczańskiego

Moce nadŁódzkie także dla powiatu radomszczańskiego Fot. Facebook Zbigniew Ziemba WICEMARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

We wtorek, 19 lipca w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim podpisano umowy w ramach Wojewódzkiego Programu pn. „Moce nadŁódzkie”. Wśród organizacji, które otrzymały dotacje są te z powiatu radomszczańskiego.

Umowy z beneficjentami podpisywał Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. Dofinansowania otrzymają:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła „Fara” w Piotrkowie Trybunalskim otrzyma 92 tys. zł. na konserwacje tynków oraz malowanie sklepienia i ścian kruchty.

Stowarzyszenie Spot Radomsko otrzyma 14,3 tys. zł. dofinansowania na realizacje zadania „Łódzkie gry terenowe”.

Towarzystwo im. Marii Konopnickiej oddział w Górach Mokrych otrzyma dofinansowanie (19 tys. zł) na realizację warsztatów artystyczno-językowych dla Ukraińców przebywających na terenie Gminy Przedbórz i okolic.

- Projekt Łódzkie Gry Terenowe przewiduje realizację gier z wykorzystaniem smartfonów lub tabletów na świeżym powietrzu w okresie letnim i jesiennym w 12 powiatach województwa łódzkiego w tym w naszym powiecie radomszczańskim. W ramach zadania opracowane będą gry pozwalające poznać lepiej nasze województwo i poszczególne regiony. Chcemy zainteresować odbiorców lokalną historią, ciekawymi miejscami, unikatowymi zabytkami. Chcielibyśmy włączyć do wspólnej zabawy obywateli Ukrainy, którzy przybyli do nas po 24 lutego w wyniku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę dlatego przygotowane treści będą w języku polskim i ukraińskim. Projekt wymagać będzie od uczestników współpracy i będzie pretekstem do międzykulturowej integracji – mówi Aneta Bogdan ze Stowarzyszenia Spot Radomsko.

Celem działań zgłaszanych w ramach Programu „Moce nadŁódzkie” jest m.in. aktywizacja społeczna, integracja, wsparcie oraz poprawa sytuacji obywateli Ukrainy. Wsparcie ma być realizowane w kilkunastu obszarach: kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury, nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie, w tym nauka języka polskiego, polityka społeczna, ochrona i promocja zdrowia, kultura fizyczna i sport, ochrona i opieka nad zwierzętami, zatrudnienie oraz podejmowanie działalności gospodarczej, bezpieczeństwo publiczne.

Więcej o:
Moce nadŁódzkie także dla powiatu radomszczańskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE