Młodzieżowa Rada Miasta Radomska rozpoczęła akcję #PoznajSwojąSzkołę

Młodzieżowa Rada Miasta Radomska rozpoczęła akcję #PoznajSwojąSzkołę

- We współpracy z kilkoma szkołami z naszego powiatu zdecydowaliśmy się rozpocząć akcję #PoznajSwojąSzkołę – poinformowali w niedzielę wieczorem (10 maja) radni z Młodzieżowej Rady Miasta Radomska.

Dni otwarte, która od lat organizowane są w radomszczańskich liceach i technikach, stanowią nie tylko niezwykle cenną okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną, ale i pozwalają na zadanie nurtujących nas pytań uczniom, którzy z chęcią opowiedzą o tym, jak funkcjonuje szkoła „od podszewki”. Niestety koronawirus pokrzyżował plany wszystkim. Większość naszego życia, zarówno tego edukacyjnego, jak i towarzyskiego, przeniosła się do sieci. Zorganizowanie stacjonarnych dni otwartych jest obecnie niemożliwe.

- Chcemy pomóc Wam w podjęciu decyzji dotyczących Waszej dalszej edukacji. Dlatego we współpracy z kilkoma szkołami z naszego powiatu zdecydowaliśmy się rozpocząć akcję #PoznajSwojąSzkołę – powiedział Mateusz Patalan z Młodzieżowej Rady Miasta Radomska.

- Wiemy, że rekrutacja do szkół średnich byłaby dla Was niezwykle stresująca nawet bez pandemii koronawirusa i związanego z nią zamieszania z terminami egzaminów. Sami pamiętamy nasze obawy i lęki związane z wyborem odpowiedniego profilu, a także długie rozmyślania o naszej zawodowej przyszłości – dodaje.

Zaczynając od jutra - 11 maja - każdego dnia o godzinie 18.00, młodzi radni  będą wrzucać na facebookowy profil Radomszczańskiego Głosu Młodzieży post, w którym przedstawią nie tylko pełną ofertę edukacyjną danej szkoły, ale i materiały promocyjne przygotowane wspólnie przez uczniów i nauczycieli.

- Dzięki temu wszystkie informacje odnajdziecie w jednym miejscu, nie musząc szukać ich w social mediach poszczególnych szkół – wskazuje Mateusz Patalan.

W akcji udział wezmą:

- Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku im. Stanisława Staszica w Radomsku
- I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku
- Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. dr. inż. Janusza Groszkowskiego w Radomsku
- Zespół Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku
- II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu

Więcej o:
młodzieżowa rada miasta radomska obrady młodzieżowej rady radomska mrm radomsko poznaj swoją szkołę
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE