Młodzieżowa Rada Miasta Radomska obradowała on-line

Młodzieżowa Rada Miasta Radomska obradowała on-line

- Na samym początku postanowiliśmy uporządkować kwestie formalne związane z przeprowadzaniem takich sesji - ponieważ statut nie jest w tym względzie zbyt dokładny, podjęliśmy uchwałę w sprawie określenia regulaminu przeprowadzania zdalnych sesji Młodzieżowej Rady Miasta – czytamy na początku sprawdzania z pierwszych obrad on-line Młodzieżowej Rady Miasta Radomska. Rada obradowała zdalnie 20 kwietnia.

Radni przeszli także do głosowania nad projektem uchwały zmieniającej inną uchwałę, dotyczącą budżetu obywatelskiego, którą podjęli na marcowej sesji. Celem poprawek było przekazanie władzom miasta informacji, że rada popiera czasowe ograniczenie funkcjonowania BO w naszym mieście, o ile zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na walkę ze skutkami pandemii COVID-19.

Jednogłośnie, poprzez aklamację, młodzi radni przyjęli uchwałę wyrażającą naszą wdzięczność dla wszystkim pracowników ochrony zdrowia, a w szczególności personelu szpitala powiatowego w Radomsku.

- Wiemy, że Wasza praca jest niezwykle ciężko i właśnie dlatego chcemy Wam za nią podziękować - jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że pomimo wielu ograniczeń i niedogodności, każdego dnia zapewniacie nam opiekę medyczną na najwyższym możliwym poziomie, co w obecnej sytuacji wcale nie jest prostym zadaniem – czytamy w słowach podziękowania.

Na samym końcu doszło do sporych zmian w prezydium Młodzieżowej Rady Miasta - nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Leon Kuc (I LO) i Mateusz Patalan (także I LO). Dodatkowo, na stanowisko sekretarza MRM powołany został Kacper Woźnica.

Więcej o:
młodzieżowa rada miasta radomska obrady młodzieżowej rady radomska mrm radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE