Młodzieżowa Rada Miasta apeluje o wsparcie przedsiębiorców

Młodzieżowa Rada Miasta apeluje o wsparcie przedsiębiorców

Radni Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku wystosowali apel do władz miasta oraz „dorosłych radnych” o podjęcie działań zmierzających do wsparcia lokalnych przedsiębiorców w czasie występowania w Polsce stanu epidemii.

Oświadczenie prezydium Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku
 
„Małe i średnie przedsiębiorstwa, generujące ponad połowę polskiego PKB, znalazły się na skraju bankructwa – pomimo braku jakichkolwiek dochodów nadal muszą ponosić stałe koszty funkcjonowania. Jeśli dopuścimy do sytuacji, w której przedsiębiorcy zostaną zmuszeni do zamknięcia swoich firm, czeka nas gospodarcza katastrofa.
 
Apelujemy do prezydenta miasta Radomska i radnych, zarówno powiatowych jak i miejskich, o przeznaczenie na pomoc lokalnym firmom wszystkich dostępnych środków finansowych. W przeciwnym wypadku nasze miasto nie przetrwa wstrząsu, jaki prawdopodobnie nastąpi za kilka miesięcy. Place zabaw, chodniki, drogi, skwery – to wszystko może poczekać, teraz musimy ratować co tylko się da.
 
Niezwykle cieszy nas, że prezydent Jarosław Ferenc podjął już pierwsze kroki mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii koronawirusa. Z przykrością musimy jednak stwierdzić, że nadal nie są to działania wystarczające, a dorosła Rada Miasta nie wykazuje jak na razie większych chęci, by rozszerzyć pakiet ulg dla przedsiębiorców.
 
Uważamy, że zarówno wspólne oświadczenie radnych Prawa i Sprawiedliwości, Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu, jak i wniosek radnych Koalicji Obywatelskiej o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta są pokłosiami konfliktu, który tli się wśród naszych samorządowców od kilku miesięcy. Nie stać nas obecnie na rozpamiętywanie krzywd z przeszłości – reakcja musi być natychmiastowa.
 
Za absurdalny uznajemy pomysł organizowania sesji na której nie zostaną podjęte żadne ważne z perspektywy przedsiębiorców uchwały ani nie zostanie zmieniona uchwała budżetowa na rok 2020. Jeśli takie posiedzenie rzeczywiście ma się odbyć, to poszczególne kluby muszą przygotować konkretne propozycje rozwiązań, które przygotują Radomsko na nieunikniony kryzys.
 
Równie naganne jest w tej sytuacji unikanie odpowiedzialności za los tysięcy mieszkańców naszego miasta – owszem, na szczeblu centralnym trwają prace nad kompleksowym systemem pomocy dla małych i średnich firm, ale nadal nie wiemy czy środki przeznaczone na ten cel okażą się wystarczające. Samorządowcy, jako politycy „pierwszego kontaktu”, są najlepiej zapoznani z sytuacją panującą w swoim regionie i to właśnie oni powinni jako pierwsi ruszyć przedsiębiorcom na pomoc.
 
Koronawirus to wielki test politycznej odpowiedzialności – żywimy nadzieję, że gdy już wszystko się skończy, będziemy mogli wystawić władzom naszego miasta pozytywną ocenę”.
 
Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Radomsko
Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus młodzieżowa rada miasta wsparcie przedsiębiorców apel
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE