Młodzież z partnerskiego Wozniesieńska pożegnała Radomsko

Młodzież z partnerskiego Wozniesieńska pożegnała Radomsko Fot. UM Radomsko

Od 20 do 31 sierpnia Polsce, najpierw w Kaliszu a następnie w Radomsku przebywała 40 osobowa grupa młodzieży z partnerskiego miasta Wozniesieńsk, gdzie jest wojna.

W Kaliszu młodzież spędziła pierwsze cztery dni pobytu. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz pracowników hotelu Hampton by Hilton zwiedzili miasto historycznym autobusem, brali udział w warsztatach pieczenia włoskiej pizzy, wycieczkach, wieczornych dyskotekach oraz korzystali z atrakcji kaliskiego aquaparku.

Od 24 sierpnia młodzi ludzie z Ukrainy wraz z opiekunami gościli w Radomsku. Uczestniczyli w licznych atrakcjach przygotowanych przez miejskie instytucje: MDK, muzeum, MOSiR, bibliotekę i MOPS.

Brali udział w warsztatach fotograficznych i decoupage, zajęciach sportowych czy grach integracyjnych i zabawach piknikowych. Dodatkowo plażowali nad zalewem w Przedborzu oraz zwiedzili łódzkie Orientarium. Letni wypoczynek był też okazją do nabycia nowych umiejętności językowych, by lepiej poznać naszą kulturę.

Młodzi ludzie w miłej i spokojnej atmosferze spędzili ostanie dni wakacji, by choć na chwilę zapomnieć o rosyjskiej agresji na ich kraj. Pożegnali Radomsko zabierając ze sobą wiele radosnych wspomnień i niezapomnianych przeżyć.

Pobyt w naszym mieście wsparli sponsorzy, a do Radomska przyjechali na prośbę ukraińskiego mera.

Więcej o:
woziesieńsk woziesiensk miasto partnerskie podziękowania wojna ukraina
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE