Młodzież z Dobryszyc uczy się terminologii prawnej

Młodzież z Dobryszyc uczy się terminologii prawnej

Adulescentia est tempus discendi, sed nulla aetas sera est ad discendum (Młodość to czas na naukę, ale w żadnym wieku nie jest za późno, by się uczyć.)

Uczennice klasy VIIIb z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach przystąpiły do ogólnopolskiej inicjatywy „Paragraf Dnia.” organizowanej przez Wydział Edukacji Prawnej Ministerstwa Sprawiedliwości. W ramach przedsięwzięcia uczniowie mają za zadanie uczyć się codziennie zamieszczanych słówek, zwrotów i paremii w języku łacińskim i angielskim.

Znajomość terminologii prawnej wzbogaca zasób słownictwa uczniów, umożliwia im precyzyjne wyrażanie swoich myśli oraz buduje świadomość prawną.

W ostatnim dniu każdego miesiąca odbywa się quiz, który sprawdza poprawność zapamiętanych sentencji. Istotnym czynnikiem weryfikującym wybór najlepszego ucznia jest czas, w jakim rozwiąże test.

W rywalizacji biorą udział: Maja Wieczorek, Maja Guszkiewicz, Julia Kołodziejska, Kalina Grabiwoda, Julia Gucwa.

- Miło nam poinformować, że nasza uczennica Julia Kołodziejska wygrała zaciętą i wyrównaną walkę i zdobywając tytuł: „Mistrza Miesiąca".Osiągnięcie Julii jest efektem jej systematycznej nauki, zaangażowania i determinacji. Serdecznie gratulujemy - mówi Łucja Przerada, koordynatorka akcji.

Więcej o:
dobryszyce zs-p dobryszyce projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE