Młodzież wie jak żyć zdrowo

Młodzież wie jak żyć zdrowo

Eliminacje rejonowe XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez lokalny oddział Polskiego Czerwonego Krzyża wyłoniły najlepszych uczniów.

W  piątek, 14 grudnia w MDK w Radomsku w konkursie wiedzy uczestniczyli po etapie szkolnym zwycięzcy ze szkół podstawowych z oddziałem gimnazjalnym i szkół ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego.

Olimpiada propaguje zdrowy styl życia, aktywność fizyczną oraz praktyczną znajomość zasad pierwszej pomocy. Jej uczestnicy muszą wykazać się wiedzą na temat zachowań prozdrowotnych i profilaktyki uzależnień. Program Olimpiady uzupełnia tematyka ekologiczna oraz zadania praktyczne związane z aktywizacją lokalnych społeczności.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

Wyniki - w kategorii szkoła średnia:
I miejsce – Marita Matak II LO
II miejsce Patrycja Pietras I LO
III miejsce Julia Placzyńska ZSE-E

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjum:

I miejsce –  Natalia Dziegieć PSP nr 4  
II miejsce   Paweł Nowicki PSP nr 7 
III miejsce   Weronika Małolepszy PSP nr 1

Marita Matlak i Natalia Dziegieć,będą reprezentować nasz rejon na etapie wojewódzkim 15 marca 2019 r. w Łodzi, gdzie oprócz testu wiedzy trzeba będzie przedstawić komisji przeprowadzoną przez siebie akcję prozdrowotną na terenie szkoły lub w społeczności lokalnej.

Olimpiada została przeprowadzona w ramach zadania publicznego „Wolontariat jest OK.” wspieranego przez Urząd Miasta Radomska oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Więcej o:
pck konkurs pck radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE