Młodzicy UMLKS Radomsko startują w drużynowych Mistrzostwach Polski

Młodzicy UMLKS Radomsko startują w drużynowych Mistrzostwach Polski Fot. UMLKS

W Dębicy (27-29 maja) rozgrywane są drużynowe Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików w tenisie stołowym. Na zawody pojechali utalentowaniu zawodnicy UMLKS Radomsko Sebastian Musiał i Kacper Cieciura.

W pierwszym meczu zawodnicy UMLKS Radomsko wygrali z Ósemką II Białystok 3:0 Po półtora punktu zdobyli Sebastian Musiał i Kacper Cieciura. Tym samym młodzicy z Radomska awansowali do najlepszej dwunastki w Polsce, gdzie czekali już faworyci do złotego medalu teniśiści Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Bogoria okazała się jednak za silna. Tylko Sebastian Musiał w pierwszej grze po walce przegrał 2:3, a pozostałe pojedynki po 0:3 i ostatecznie radomszczanie zajmują miejsca 9-12, co jak podkreśla trener Jacek Kawka niewątpliwie jest dobrym wynikiem zespołu.

28 maja zaplanowano turniej indywidualny i deblowy. Zagra Sebastian Musiał oraz w deblu z Karolem Sukurenko z KTS Kołobrzeg. W zeszłym roku w Mistrzostwach Polski żaków zdobyli brązowy medal.