Młodzi strażnicy czystego powietrza

Młodzi strażnicy czystego powietrza Fot. Urząd Miasta

14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 został podsumowany program edukacji ekologicznej ph. „Strażnicy czystego powietrza” dofinansowany przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Program skierowany był do uczniów klas I – IV PSP nr 6 i zwracał szczególną uwagę na jeden z najważniejszych aspektów ochrony środowiska – poprawę jakości powietrza i walkę z niskimi emisjami. Jest to kwestia wiedzy i świadomości społecznej, którą uczniowie PSP nr 6 poprzez realizacje programu chcą kształtować wśród najmłodszych mieszkańców Radomska.

Podczas realizacji programu prowadzono różnorodne działania edukacyjne, mające na celu pogłębienie wiedzy ekologicznej m.in. wycieczki i zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami czy wydanie kalendarza na rok 2019 z fotografiami laureatów konkursu „W obronie czystego powietrza”. Powstano także Koło Modnego Ekologa, które zorganizowało happening w dzielnicy Sucha Wieś ph. „SOS dla powietrza”.

Ponadto w ramach programu przeprowadzono wiele międzyszkolnych konkursów, których podsumowanie odbyło się podczas dzisiejszej uroczystości. Nagrodzeni zostali laureaci konkursów: plastycznego, fotograficznego, literackiego, konkursu na komiks i konkursu wiedzy o niskich emisjach. Nagrody wręczyli: naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska oraz dyrektor PSP nr 6 Wojciech Grajkowski.

W części artystycznej młodzi ekolodzy zaprezentowali przedstawienie na temat złego wpływu niskich emisji na ludzi i środowisko.

Ostatnim akcentem dzisiejszego podsumowania było skierowanie listu do prezydenta Radomska Jarosława Ferenca, w którym uczniowie szóstki apelują o zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców i poprawę jakości powietrza w mieście.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

Więcej o:
psp nr 6 radomsko wfośigw ekologia czyste powietrze
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE