Młodzi radomszczanie dokonywali kradzieży w sąsiednim powiecie. Wśród zatrzymanych 14-latka

Młodzi radomszczanie dokonywali kradzieży w sąsiednim powiecie. Wśród zatrzymanych 14-latka Fot. lodzka.policja.gov.pl

Policjanci z komisariatu w Działoszynie przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 17-latek zignorował nadawane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania, a w pojeździe znajdowały się przedmioty pochodzące z włamań na terenie powiatu pajęczańskiego.

27 września 2021 r. o północy podczas patrolowania miejscowości Szczyty na ulicy Wieluńskiej policjanci z komisariatu w Działoszynie usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej audi. Na widok radiowozu kierujący zawrócił i zaczął uciekać. W miejscowości Sadowiec Niwa pojazd zjechał z drogi i wjechał na pole, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Z pojazdu wybiegły cztery osoby. W wyniku pościgu mundurowi zatrzymali 18-latka i 14-letnią mieszkankę Radomska. Dwie pozostałe osoby uciekły do lasu. Poszukiwania były prowadzone do godzin rannych następnego dnia, kiedy to policjanci w Działoszynie zauważyli dziewczynę bez butów oraz w poszarpanym ubraniu, która usiłowała złapać „stopa”. Policjanci przewieźli zmarznięta uciekinierkę do komisariatu i poczęstowali ciepłą herbatą. 

Kilka godzin później w Radomsku został zatrzymany 17-letni mieszaniec Radomska, który kierował audi. W porzuconym pojeździe policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z włamań. Jak się okazało, grupa od trzech tygodni jeździła po powiecie pajęczańskim, włamując się do obiektów handlowych. 

Młodzi ludzie odpowiedzą teraz za włamania do pięciu obiektów handlowych. O dalszym losie 14 i 15-latki zdecyduje sąd dla nieletnich. Kierowca audi dodatkowo odpowie za jazdę bez uprawnień oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

(info: KPP w Pajęcznie)

Więcej o:
policja pajęczno działoszyn kradzież zatrzymanie mieszkańcy radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE