Młodzi informatycy z ZSE-E Radomsko z zagranicznym doświadczeniem

Młodzi informatycy z ZSE-E Radomsko z zagranicznym doświadczeniem

„Młodzi informatycy z zagranicznym doświadczeniem” to najnowszy projekt realizowany przez ZSE-E w Radomsku, w ramach programu ERASMUS+. Pierwsza grupa uczniów z trzecich klas o profilu technik informatyk właśnie wróciła z dwutygodniowego stażu w Niemczech.

Stażyści pod okiem niemieckich koordynatorów doskonalili swoje kompetencje cyfrowe i językowe. Praca w grupach, w nowym środowisku w otoczeniu zróżnicowanym językowo i  kulturowo była nie lada wyzwaniem dla polskich uczestników projektu. Równie istotne okazały się umiejętności społeczne,  przede wszystkim te związane z przyszłą działalnością zawodową.

Podczas pracy projektowej podzielonej na trzy panele uczniowie stworzyli stronę internetową w środowisku Joomla!, poznali tajniki systemu operacyjnego Linux,nagrali i zmontowali clip video w nowym studio audio-video używając oprogramowania Video Studio 4 Workshop.

Uczestnicy zapoznali się z działalnością i organizacją pracy dwóch firm o światowej randze w branży ochrony antywirusowej i sensoryki - „Avira” oraz „ifm prover”.

W czasie wolnym  grupa uczestniczyła w wycieczkach do  Monachium i  Szwajcarii, zwiedzała też miasta powiatu bodeńskiego.

Opiekunami stażu byli Dorota Kałkusińska i Kamil Grudzień.

Więcej o:
staż elektryk zse-e radomsko elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE