Młodzi druhowie wstąpili w szeregi OSP Szczepocice

Młodzi druhowie wstąpili w szeregi OSP Szczepocice Fot. OSP Szczepocice

Najmłodsi adepci Ochotniczej Straży Pożarnej, czyli Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Szczepocice złożyli uroczyste ślubowanie.

Sobota, 24 lutego 2024 r. na długo zapisze się w historii OSP w Szczepocicach. Tego dnia w szeregi jednostki wstąpili młodzi ludzie, którzy w myśl hasła: „Bogu na chwałę - ludziom na pożytek” złożyli słowa ślubowania na sztandar jednostki.

Są to:
- Marta Broniszewska
- Weronika Broniszewska
- Wiktor Florczyk
- Lena Koćwin
- Paweł Kostrzewski
- Jakub Suchojad
- Weronika Ślęzak
- Igor Ślęzak

Kolejnym krokiem było wręczenie wymienionym osobom legitymacji członkowskich. Aktu tego dokonał wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc oraz prezes OSP Szczepocice, Arkadiusz Suchojad.

- Gratuluję Wam podjęcia się odważnego w tak młodym wieku wyzwania, jakim jest służba na rzecz drugiego człowieka – mówił Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

- To wielkie święto w naszej jednostce, dzień bardzo dla nas ważny, dzień, który zapisze się na kolejnych kartach historii OSP w Szczepocicach. Uroczystość ślubowania na sztandar Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej jest wyjątkowym wydarzeniem w działalności każdej jednostki – dodał Arkadiusz Suchojad, prezes OSP Szczepocice.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko szczepocice osp szczepocice młodzieżowa drużyna pożarnicza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE