Mistrzowie sztangi w Radomsku

Mistrzowie sztangi w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Powiatowej Hali Sportowej Rozgrywane były XXXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w podnoszeniu ciężarów.

Organizatorami mistrzostw są: Powiatowa Hala Sportowa, Fundacja Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich oraz Polska Federacja Podnoszenia Ciężarów Masters. Celem zawodów jest popularyzacja podnoszenia ciężarów oraz aktywizacja i popularyzacja aktywności fizycznej wśród osób starszych.

- Wspieramy sport i sportowców w każdym wieku. Bardzo się cieszę, że Zarząd Powiatu Radomszczańskiego może pomagać w realizacji takich przedsięwzięć jak Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. To prestiżowa impreza z wieloletnią tradycją, ważna dla środowiska sportowego - więc tym bardziej cieszy, że udało się ją zorganizować w Powiecie Radomszczańskim. Dziękuję Organizatorom, że wybrali naszą halę i mam nadzieję, że będzie ona miejscem ustanowienia kolejnych wspaniałych rekordów. Życzę udanych zawodów i jak najlepszych startów – mówiła otwierając mistrzostwa, starosta Beata Pokora. 

Podnoszenie ciężarów wymaga równowagi, wyczucia czasu oraz gibkości, która przyda się każdemu i w każdym wieku. To - co potwierdzają Masterki i Masterzy - doskonałe narzędzie do budowy masy mięśniowej i kondycji. To również sport, który jak żaden inny pokazuje, jak ważna jest technika, a nie siła.

I choć na podeście trwała twarda, sportowa rywalizacja – na trybunach panowała piknikowa, rodzinna atmosfera. Bo taki jest urok tych zawodów.

Więcej o:
radomsko powiatowa hala sportowa radomsko podnoszenie ciężarów międzynarodowe mistrzostwa polski masters ciężary radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE