Mistrzostwa w Bełchatowie udane dla zapaśników ZKS Radomsko

Mistrzostwa w Bełchatowie udane dla zapaśników ZKS Radomsko Fot. ZKS Radomsko

Zawodnicy ZKS Radomsko już nas przyzwyczaili, że każdego turnieju, w którym biorą udział przywożą medale. Nie inaczej było w Bełchatowie, gdzie 27 listopada odbywały się Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

Z lokalnego turnieju zapaśnicy ZKS-u wracają z siedmioma medalami (na ośmiu startujących). Jako drużyna ZKS Radomsko zajął w klasyfikacji generalnej wysoki trzecie miejsce.

- Nasi dwaj młodzicy zdominowali kategorię 62 kg. Po pokonaniu zawodników z innych klubów doszło do finałowego pojedynku, w którym Krzysztof Kubala zwyciężył Szymona Wilka, dzieląc się pierwszym i drugim miejscem w tej kategorii wagowej – mówi trener Tomasz Łapiński.

W kategorii 41 kg Szymon Płoński wygrał efektownym rzutem biodrowym z zawodnikiem UKS Zapaśnik Radomsko i zajął pierwsze miejsce.

W kategorii 44 kg powrócił do rywalizacji po przebytej kontuzji Oskar Paplicki zdobywając trzecie miejsce. W kategorii 57 kg duchem walki zaskoczył Hubert Walaszczyk zajmując po ciężkich bojach trzecią lokatę.

W kategorii 75 kg Bartosz Brzozowski wywalczył najniższe miejsce na podium, zaś Miłosz Trzeciak był piąty. W kategorii wagowej 85 kg Filip Doroźiński zajmuje trzecią lokatę.