Minister Nauki: w dniu wyborów nie róbmy eksperymentów

- Można oczywiście eksperymentować, ale ten eksperyment może być bardzo kosztowny. Można powiedzieć, zróbmy jakąś zmianę, ale później jako społeczeństwo będziemy przez wiele lat odczuwać jej skutki – mówił goszczący w Radomsku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Wojciech Murdzek. Minister wraz z wicewojewodą łódzkim Krzysztofem Cieciórą zachęcali do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich i oddania głosu na Andrzeja Dudę.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Wojciech Murdzek wraz z wicewojewodą łódzkim Krzysztofem Cieciórą spotkali się z dziennikarzami oraz działaczami radomszczańskich struktur Porozumienia. Jak podkreślali, wygrana wyborów przez Andrzeja Dudę pozwoli Polsce dalej się rozwijać i umacniać jej pozycję na arenie międzynarodowej.

- Można oczywiście eksperymentować, ale ten eksperyment może być bardzo kosztowny. Można powiedzieć, zróbmy jakąś zmianę, ale później jako społeczeństwo będziemy przez wiele lat odczuwać jej skutki. Można też postawić na kogoś, kto ma duże doświadczenie polityczne i wielokrotnie dał dowody na to, że troszczy się o jakość stanowionego prawa, o wprowadzenie mechanizmów, które są bardzo dobrze służące Polsce. Robi to z pełną odpowiedzialnością za podejmowane decyzje – mówił minister Wojciech Murdzek.

Minister podkreślał, że za prezydentury Andrzeja Dudy Polska zyskała silną pozycję na arenie międzynarodowej i wciąż się rozwija. Wspominał też o programach, które – co zauważył, pozwoliły Polsce poradzić sobie z kryzysem spowodowanym epidemią koronawirusa. W podobnym tonie wypowiadał się również wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

- Wiele projektów zostało już w Polsce zrealizowanych, ale wiele jest też zaplanowanych na najbliższe lata. Żeby te projekty mogły być zrealizowane, żeby nie zostały zahamowane, konieczna jest reelekcja Andrzeja Dudy – podkreślił wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.

Minister Wojciech Murdzek oraz wicewojewoda Krzysztof Ciecióra, po zakończonym spotkaniu z dziennikarzami, spotykali się z radomszczanami. Wręczali im ulotki Andrzeja Dudy i zachęcali do oddania na niego głosu podczas drugiej tury wyborów prezydenckich.

Więcej o:
radomsko wybory 2020 minister wojciech murdzek wicewojewoda łódzki krzysztof ciecióra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE