Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zadeklarował współpracę z Urzędem Miasta w Radomsku

W piątek 3 lipca 2020 r. gościł w Radomsku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek. Przyjechał na zaproszenie wicewojewody łódzkiego Krzysztofa Ciecióry. Spotkał się z prezydentem Radomska Jarosławem Ferencem. Zorganizowana w Starterze Radomsko rozmowa dotyczyła m.in. wspierania szkolnictwa zawodowego oraz potencjału przemysłowego Radomska.

Minister Wojciech Murdzek podkreślał, że mimo, iż w Radomsku nie ma uczelni wyższych, należy czynić starania, by osoby, które kończą studia w innych miastach angażowały się w rozwój Radomska.

- Należy wykorzystywać potencjał studentów, korzystać z ich pomysłu. Jest na to wiele sposobów. Można chociażby zachęcać młodych radomszczan, by kończąc studia, czy to magisterskie, czy doktoranckie przygotowywali prace, które mogą być impulsem do rozwoju miasta. Z pomysłów i koncepcji młodych ludzi należy korzystać. W ten sposób mogą zrodzić się inicjatywy, które przyczynią się do rozwoju nie tylko tych młodych ludzi, ale też całego miasta – mówił minister Wojciech Murdzek.

Było to pierwsze tego typu spotkanie prezydenta Radomska z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ale jak zapewnił minister – na pewno nie ostatnie.

Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra podkreślał, że zorganizowanie spotkania do ogromny krok w budowaniu relacji pomiędzy miastem i ministerstwem.

- To bardzo ważny krok w budowaniu relacji i pokazywaniu inicjatyw, które dzieją się dzisiaj w Radomsku. Mimo, iż w Radomsku nie ma uczeni wyższej, warto zaważyć, że projektów, które ministerstwo nauki realizuje jest znacznie więcej. Opierają się na tworzeniu takich warunków dla nauki, edukacji i biznesu, aby lokalne społeczności mogły się rozwijać – mówił Krzysztof Ciecióra.

Zarówno wicewojewoda Krzysztof Ciecióra, jak również minister Wojciech Murdzek zadeklarowali chęć współpracy z władzami Radomska. Współpracy, która ma przyczynić się do rozwoju miasta i spowodowania, by młodzi ludzie, po ukończeniu studiów wiązali swoją przyszłość z Radomskiem.

Uczestniczący w spotkaniu nauczyciel Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku – Mirosław Dratwiński zaapelował do prezydenta, by miasto czyniło starania, żeby w Radomsku zainwestowała firma z branży IT, w której to dziedzinie szkoła kształci uczniów.

Więcej o:
radomsko minister nauki wojciech murdzek współpraca spotkanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE